Çocukluğumuzun misafir gelmediği müddetçe girilmeyen salonlarını artık geride bıraktık. Şimdilerde salonlar da tıpkı oturma odaları gibi sürekli olarak yaşanan alanlardan biri haline geldi. Ancak dekorasyonda en çok özenilen oda olma özelliğini hiç yitirmedi. Farklı salon dekorasyon fikirleri ile bu alanı hem kendimiz için hem de misafirlerimiz için konforlu ve şık hale getirmeye çalışıyoruz. Peki, daha fazla ne yapabiliriz? Bazen küçük bir detay bile büyük bir farklılık yaratabiliyor. Bu nedenle şık bir salon için daima dekorasyon trendlerini takip etmek, ilham veren örnekleri incelemek ve elbette yeniliklere açık olmak gerekiyor. Dekorasyonda farklı fikirleri denemek sizin de hoşunuza gidebilir.

Gelin salonunuzda uygulayabileceğiniz dekorasyon fikirlerine birlikte göz atalım:

Size göre en iyi koltuk takımına ya da en güzel mobilyalara sahip olmuş olabilirsiniz. Ancak onları kullanarak şıklık yaratabilmeniz için detaya inmeniz gerekir. Salonunuzu daha şık ve kullanışlı hale getirebilmenize izin verecek detaylardan bazıları:

Gümüş bir koleksiyona yer verin.

Göz alıcı süs eşyalarını seviyorsanız, gümüş aksesuarlar mutlaka hoşunuza gidecektir. Gold detaylar geçmişte kaldı. Artık modern evlerde gümüş ve bronz aksesuarları görmeye başladık. Salonunuzun bir duvarında gümüş tepsi koleksiyonuna yer vermek iyi bir fikir olabilir. Kulağa düşündüğünüz kadar hoş gelmiyor mu? Öyleyse deneyin ve sonuçlarını görün. Özellikle mavi bir duvara sahipseniz, gümüş ve mavinin uyumuna hayran olacağınıza eminiz.

Gerçek çiçekleri kullanın.

Canlı çiçekler her zaman ortamın enerjisini yükseltiyor ve hem kokusu hem de görüntüsü ile kendinizi iyi hissetmenizi sağlıyor. Öyleyse evinizde neden daha çok gerçek çiçek yer almıyor? Bir saksı çiçeği beklediğiniz etkiyi göstermeyebilir, ama ortanca çiçekleri salonunuza çok yakışacaktır. Büyük ve gösterişli görünümü, evin her yerini sarmayı başaran büyüleyici kokusu ve diğer çiçeklere göre daha dayanıklı olması ile eşsiz bir seçenek. Uzun ve hoş detaylara sahip cam bir vazoya birkaç mavi ortanca çiçeğini yerleştirin, salonda en uygun yerde konumlandırın. Sonrasında arkanıza yaslanın ve anın tadını çıkarın.